Je bent hier:

Gepost op
in
kamp

Volgens de weersvoorspellingen wordt het de komende dagen heel warm. Heel wat eenheden verblijven in deze hittegolf op kamp. Bereid je dus goed voor om oververhitting bij je leden te voorkomen. Zorg dat je dus altijd voldoende water voorziet en dat je iedereen overdag koel kan houden.

Enkele tips:

 • Stuur snel nog een berichtje naar de ouders van je leden en vraag hen om een genaamtekende drinkfles te voorzien (voor jongere leden staat dit mogelijks niet op je kamplijst).
 • Hamer meteen ook nog even op het belang van een petje of hoedje (dit staat dan wellicht weer niet op je kamplijst voor oudere leden) en verplicht je leden om op het warmste moment van de dag (11u -16u) een hoofddeksel aan te doen.
 • Op warme nachten is een (winter)slaapzak niet aangenaam. Oudere leden laten die slaapzak dan al snel achterwege, maar jongere leden kruipen graag nog onder een dekentje. Voor hen is een lichtere lakenzak een goede oplossing.
 • Vertrek je met de trein of bus op kamp, neem dan voldoende water mee. (Vraag meteen om die drinkfles gevuld mee te nemen.)
 • Koop met de eenheid enkele grote flessen zonnecrème aan en voorzie voor je jongste leden regelmatig insmeermomenten.
 • Zorg dat je op elke activiteit voldoende water binnen handbereik hebt. Jonge kinderen kunnen moeilijk inschatten wanneer ze moeten drinken. Las dus regelmatig drinkmomenten in en geef zelf het goede voorbeeld. Dwing ze echter niet om te blijven drinken, bij te veel water (4 liter per dag is te veel) kunnen de nieren het vocht niet meer afvoeren. Laat ze dus beter regelmatig kleinere hoeveelheden drinken.
 • Volg het weerbericht nauw op en bekijk de mogelijkheid om je kampprogramma wat aan te passen. Kan je (wat eerder) naar het zwembad? Is een bosspel een optie? Kan dat heel actieve spel tussen 9u en 11u30 gespeeld worden? Draaien we de klok een uurtje terug?
 • Voorzie voldoende schaduw en afkoeling op het kampterrein. Is er een gebouw voor de kleinsten hou dan overdag de warmte buiten en haal ’s nachts de koelte binnen. Ook patrouilletenten kan ’s nachts of ’s avonds beter laten ventileren met de flappen open. Heb je nog extra ongebruikte shelters in je materiaalhok liggen? Stof die dan maar af en creëer zoveel mogelijk schaduwplekken.
 • Herbekijk nog eens het plan van je kampterrein. Zijn er bomen of andere elementen aanwezig die schaduw kunnen bieden? Welke plekken liggen het langst in de schaduw? Plaats dan daar de slaap- en speeltenten voor de allerkleinsten.
 • Vraag aan je fouriers om hun maaltijdplanning eens onder de loep te nemen. Zorg voor licht verteerbare voeding op warmere dagen. Kan je eventueel eens ’s avonds warm eten? Of lukt het hen om eens een koude maaltijd voor te schotelen? Is het mogelijk om op de middag wat vochthoudende groenten te voorzien (tomaten, komkommer). En een stukje watermeloen als 4-uurtje wordt zeker gesmaakt! En waarom mogen ze niet eens een extra (zelfgemaakt) waterijsje?
 • Wees creatief met waterspelletjes in tijden van waterschaarste. Je voorziet beter dagelijks enkele kortdurende kleine spelletjes met water of met ijs als afkoelend tussendoortje. Waterspelletjes spelen met weinig water is een uitdaging, maar het kan zeker.
  • Je kan bijvoorbeeld ijsblokjes invriezen die ze dan moeten doorgeven zonder handen.
  • Ook spelletjes waarbij je naar elkaar moet werpen met een nat sponsje verbruikt niet zoveel water, zeker niet als het doel is om een bassin of zo ermee te vullen.
  • Je kan ook tussen twee vuren of tienbal met een spons spelen.
  • Je kan ook een opdracht of ‘schat’ invriezen in een groot blok ijs dat je leden dan te lijf moeten gaan.
  • Vries eens een T-shirts in van al je oudste leden. Opdracht: om ter snelst aandoen. Afkoeling gegarandeerd.
  • Laat een deel van je leden een grote slok water nemen en dan een liedje gorgelen, de anderen moeten raden welk liedje het is.
  • Speel honkbal maar vervang de honken door voetwaterbadjes.
  •  …