Je bent hier:

Gepost op

Sinds vorige week mogen scoutsactiviteiten enkel buiten doorgaan. Gelukkig zijn wij heel goed in buiten spelen. En buiten spelen is gezond! Frisse lucht en bewegen zorgt voor een sterk immuunsysteem. Ziektekiemen overleven veel minder goed buiten dan binnen. Het is dus zeker een goed idee om naar buiten te trekken met jullie leden.

Soms kan het wel wat koud worden. Met deze tips kunnen jullie de leden wat voorzien van warmte: 

  • Roep ouders op om hun kind goed te voorzien: mutsen, sjaals, een warme jas, extra kousen ... zijn geen overbodige luxe. Zorg ervoor dat handen, hoofd, voeten goed en droog bedekt zijn. Met de juiste kledij is de koude best wel te trotseren.
  • Verzin een eigen haka met veel intensieve bewegingen. Die kan je regelmatig doen om warm te blijven. 
  • Verzamel rond het kampvuur. Een beetje kampgevoel kan nooit kwaad. 
  • Kort de vergaderingen met de jongste takken een beetje in. Beter kort en krachtig dan bevroren. 
  • Ga op fakkeltocht. Zo blijf je in beweging. 
  • Voorzie een warm vieruurtje. Denk aan warme chocomelk, soep, een hot-dog, pannenkoek, thee ... 
  • Vriest het buiten? Dan kan je ijsbellen blazen. Maak suikersiroop (meng 100 gram suiker met 2 eetlepels water) en zeepsop (1.5 tas afwasmiddel en 1.5 tas water). Giet alles samen in een leeg bellenblaaspotje en laat het even afkoelen zodat het goed koud wordt maar niet bevriest. 
  • Voorzie actieve spelen. Zolang je in beweging blijft, blijf je warm.