Je bent hier:

In de ‘Fundamenten van FOS Open Scouting’ verdiepen we ons in de essentie van onze scouts- en gidsenwerking.

  • We werpen eerst een blik op de basispijlers van FOS Open Scouting. Die verduidelijken waar we als beweging voor staan.
  • In het hoofdstuk ‘groeidomeinen’ omschrijven we vervolgens welke groeikansen we onze leden willen bieden.
  • In het laatste deel bespreken we de FOS-methode die we gebruiken om dit doel te bereiken.

De basispijlers, groeidomeinen en de FOS-methode vormen samen de Fundamenten van onze beweging. De tekst wil je een spiegel voorhouden en op die manier bijdragen tot een stevig onderbouwde scouts- en gidsenwerking.

Deze versie van de Fundamenten werd goedgekeurd door onze Algemene Vergadering op 10/11/2012. Ook in de toekomst zal er aan dit basisdocument nu en dan weloverwogen worden gesleuteld, want een jeugdbeweging moet nu eenmaal mee met de tijd en de snel veranderende maatschappij. 

De volledige tekst kan je online bekijken of downloaden. 

Een samenvatting van de Fundamenten krijg je voorgeschoteld in onderstaand filmpje: 

Niet gevonden wat je zoekt?

Search